تبلیغات
رعد و برق - بشقاب پرنده ها

طراحی سایت

قالب وبلاگ

طراحی سایت


رعد و برق
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 شهریور 1389 توسط سجّاد

بشقاب پرنده

موجودات فضایی، بشقاب پرنده ها، اشیای ناشناس خارجی و ده ها پدیده دیگر هنوز هم در ابهام اند و تا به حال پاسخ علمی قانع كننده ای برای وجود این پدیده ها داده نشده است. اما شنیدن درباره آنها همیشه هیجان انگیز است.
بشقاب پرنده ها در تاریخ
  نخستین گزارش از دیدن بشقاب پرنده به ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح(ع) بر می گردد. در كتاب های افسانه ای به جا مانده از این دوران كه در زمان سلطنت فرعون تاتموس سوم نوشته شده، آمده است كه دایره های نا آرام  و پلیدی كه نور درخشانی داشته اند در آسمان مصر باستان مشاهده شده است.
از همراهان لشكر اسكندر مقدونی نیز نقل شده كه گفته اند هنگام عبور لشكریان اسكندر مقدونی از یك رودخانه دو شیء پرنده و نورانی به آنها حمله كردند. این حمله باعث رم كردن اسب ها شد و سربازان به آن رودخانه، رود شیطانی لقب دادند.
 ۱۰۰ سال قبل از تولد حضرت عیسی(ع) هنگام شروع جنگ ایتالیا وقتی فرمانده لشكر روم مشغول خواندن اعلامیه جنگ بود، صدای عظیمی از آسمان شنیده شد و كره ای از آتش كه رنگ طلایی داشت به سرعت طرف مشرق رفت و ناپدید شد.
  ۷۰ سال پس از میلاد مسیح (ع) و در یك روز بهاری، یك شبح نورانی در آسمان قسمتی از اروپا دیده شد. ۱۰ سال بعد نیز در سفر یكی از امپراتوران روم باستان شعله های نورانی عجیبی بر فراز یك جنگل كه محل عبور امپراتور بود دیده و گزارش شد. 
   «كریستف كلمب» كاشف قاره آمریكا، در سال ۱۴۹۲ میلادی، هنگامی كه در حال دریانوردی به سمت قاره آمریكا بود از بالاو پائین رفتن یك شیء نورانی در آسمان خبر داد و مشخصات آن را در دفتر یادداشت كرد. او فكر می كرد این پدیده نشانه رسیدن به خشكی است. حدود ۲۰۰ سال پس از كریستف كلمب، یكی از اعضای انجمن سلطنتی انگلستان در مشاهدات خود نوشته است: من در حال عبور از پارك بودم كه ناگهان نوری از پشت درختان برخاست و به آسمان رفت. بعد از بالارفتن شیء حالت آن به شكل افقی درآمد و با سرعت زیاد دور شد.

بشقاب پرنده در ایران
   آخرین و تازه ترین مشاهده، اشیایی از این دست در كشورمان مربوط به فروردین ماه است. خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) اعلام كرد یك شیء نورانی در آسمان مشكین شهر دیده شده است. در شب های بعدی مشاهده این اشیای نورانی در آسمان شهرهای تبریز، اردبیل، آزادشهر و گنبدكاووس گزارش شد. اهالی شهر تبریز می گفتند كه شیء پرنده از خود نور سبز و قرمز و آبی خارج می كرد و سرعت كمی داشت. كارشناسان بر این عقیده اند كه این اشیای نورانی پرنده مربوط به آثار باقی مانده ستاره دنباله دار است كه آثار آن در این موقع سال نمایان شده است.
    در سال ۱۳۵۵ گزارشی از مشاهده بشقاب پرنده از سوی خلبانان و مأموران برج كنترل فرودگاه مهرآباد داده شد.
    در آن زمان، در آسمان تجریش چند شیء نورانی مشاهده می شود و به خلبان جعفری مأموریت داده می شود تا با یك هواپیمای جنگنده اف.۴ موضوع را بررسی كند.
    خلبان می گوید: پس از پرواز به یك توپ درخشان نزدیك شدم كه نور بنفش و سفید و نارنجی از خود خارج می كرد. وقتی نزدیك شدم رادار و وسایل هدایت كننده از كار افتاد.
    بشقاب پرنده چیست؟
   یوفو (UFO) خلاصه شده عبارت موجود پرنده ناشناخته است. یوفو یعنی هر شیء پرنده ناشناخته. این شیء ممكن است یك هواپیما یا یك ماهواره باشد. معنی یوفو حتماً این نیست كه شیء ناشناخته از فضاهای دور دست یا كهكشان به زمین آمده باشد. سال های دهه ۵۰ و ۶۰ پر است از سیل گزارش های دیدن بشقاب پرنده.
    بسیاری از این گزارشات صحت علمی ندارد و تأیید نشده است ولی تا امروز حدود ۴ میلیون گزارش مشاهده بشقاب پرنده اعلام شده است.
    بعضی از این گزارش ها چون از سوی فضانوردان داده شده، برای مردم قابل باورتر است. سرنشینان آزمایشگاه فضایی اسكای لب نیز ادعا كرده اند كه به مدت ۸ دقیقه از یك شیء پرنده ناشناس كه رنگ قرمزی داشته است فیلمبرداری كرده اند.
    نظر دانشمندان
    دانشمندان می گویند كه گاهی سلول های سطح چشم می میرند و از آن جدا شده و در مایع خارج چشم شناور می شوند. درست مثل وقتی كه در حال استراحت چیزهایی را می بینیم كه با حركت مردمك چشم از این سو به آن سو می روند. ممكن است این اشیای ناشناس و خارجی نیز چنین حالتی داشته باشند و واقعاً وجود نداشته باشند.
    البته نمی توان به این سادگی دیدن اشیای پرنده را توجیه كرد اما ممكن است تعدادی از این ۴ میلیون گزارش مربوط به خطای دید باشد. به این خطای چشم «فلوتر» یا «مگس پران» می گویند. بعضی دانشمندان بر این عقیده اند كه توفان های خورشیدی و باقی مانده شعله ها و زبانه های آتش خورشید دلیل دیدن اشیای ناشناس است.
    برخی فكر می كنند این اشیا متعلق به موجودات فضایی است. ممكن است در سیارات و كرات دیگر كه در فاصله بسیار دوری از ما قرار دارند موجود فضایی وجود داشته باشد اما این موجودات برای رسیدن به زمین باید هزاران سال با سرعت نور طی كنند تا به كره زمین برسند اما به نظر شما منطقی است كه آنها این مسافت طولانی را فقط برای مانور دادن در برابر چشم ما طی كنند؟
    صاعقه های توپی
    گاهی رعد و برق و شرایط آب و هوای توفانی باعث تولید نوع خاصی از صاعقه می شود. به این حالت صاعقه توپی می گویند. در اوایل خردادماه سال گذشته در منطقه مرزن آباد مازندران یك شیء نورانی گرد مشاهده شده بود كه خرابی به وجود آورده بود. می گفتند در بین توفان و صاعقه ناگهان گلوله ای نورانی به رنگ سفید و درخشان با سرعت به سمت زمین آمد، با دو درخت برخورد كرد، درخت های زیادی شكست و دوباره به مسیر خودش ادامه داد. در صاعقه های معمولی، مولكول های هوا براثر رعد و برق بار الكتریكی می گیرند و برای لحظاتی درخشان می شوند اما در بعضی شرایط این مولكول های باردار شده در یك وضعیت دایره ای شكل قرار می گیرند و مانند توپ درخشان به حركت درمی آیند. انرژی زیاد درون آنها پس از برخورد با اشیای دیگر به صورت صدایی بلند آزاد می شود. این برخورد خرابی به بار می آورد. درباره موجودات فضایی فیلم هایی ساخته شده و داستان هایی نوشته شده است. اما در واقع همه این فیلم ها و داستان ها تخیلی است و موضوع بشقاب پرنده ها هنوز به عنوان یك ابهام باقی مانده است.

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
??